top of page
darmowa mind joga nad wisłą

Darmowa Mind-Joga i Uważność nad Wisłą

Co?

Darmowa Joga w Miami Wars prowadzona przez artystów Teatru Nowe Formy

gdzie?

Miami Wars, Solec 8, dolny taras

kiedy?

13 sierpnia 2023 (niedziela) godz. 10.00

Wstęp na zajęcia jest nieodpłatny. Zapisy odbywają się poprzez Formularz Google, weryfikowane zaś podpisem na karcie uczestnictwa w dniu zajęć.

 Kolejne darmowe zajęcia odbędą się:

13.08.2023 r, godz. 10:00 (niedziela), Miami Wars, Solec 8 (dolny tras)
20.08.2023 r, godz. 10:00 (niedziela), Miami Wars, Solec 8 (dolny tras)

27.08.2023 r, godz. 10:00 (niedziela), Miami Wars, Solec 8 (dolny tras)
02.09.2023 r, godz. 10:00 (sobota), Miami Wars, Solec 8 (dolny tras)
03.09.2023 r, godz. 10:00 (niedziela), Miami Wars, Solec 8 (dolny tras)

Wydarzenie współfinansowane przez Miasto st. Warszawa

Zapraszamy na wakacyjną praktykę Jogi z certyfikowaną prowadzącą - Anną Lemieszek, która odbędzie się w niedzielę (16.07.2023) w Miami Wars nad Wisłą. Zabierzcie swoje maty (jeżeli nie macie - użyczymy Wam naszych) i spędźcie razem

z nami aktywnie czas nad Wisłą. Po praktyce płynnie przejdziemy do medytacji w duchu Terapii Uważności, którą wymiennie poprowadzą i skontrolują twórcy Teatru Nowe Formy. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz. Ilość miejsc jest ograniczona.

 
joga w noych formach

Joga w Nowych Formach

Zajęcia Mind-Jogi Nowych Form to łagodna praktyka prowadzona przez aktorkę Annę Lemieszek. Forma jogi dostosowana jest do poziomu zaawansowania uczestników. Ania to certyfikowana nauczycielka Yoga Alliance (RYT 200), kurs multi-style z Vinyasa, Yin, Hatha Yogi i medytacji zrobiła w Indonezji, ucząc się od nauczycieli wprost z Indii.

Mind-Joga w Nowych Formach to spotkanie ze sobą. Praktyka nie tylko ciała, ale i umysłu. To uważność, skupienie i płynięcie w ruchu, poprawa mobilności Twojego ciała. Poczucie szczęścia w chwili obecnej i odpuszczenie. Bycie TU I TERAZ w duchu inicjatyw Fundacji Nowe Formy!

Ania o swojej autorskiej praktyce:

"Mind-Joga to przede wszystkim podnoszenie świadomości swojego ciała, usprawnianie i delikatna poprawa jego mobilności. Korzystam głównie z technik Vinyasa Jogi, a więc szczególnie skupiam się na połączeniu płynącego ruchu z oddechem, w pełnej akceptacji kondycji swojego ciała. Korzystam także z elementów Yin Jogi i Pranajamy – sztuki oddechu będącej pomocnym narzędziem do pracy ze stresem. Oprócz pracy z elastycznością, siłą i oddechem, duży nacisk kładę na pracę z pozytywnym nastawieniem psychicznym do praktyki. Na początku zapraszam do ustawiania motywującej intencji, o której przypominam w trakcie zajęć. Spokojny i skupiony umysł ma bezpośrednie przełożenie na możliwości i kondycję naszego ciała. Pod koniec zajęć zapraszam do Jogi Nidry – Jogi Snu – czyli 15 minutowej relaksacji prowadzonej leżąc. Joga Nidra to jedna z praktyk Pratyahary (5 ścieżki jogi) – czyli wycofywania umysłu do wewnątrz. Umysł funkcjonuje wówczas na falach Alfa – czyli pomiędzy stanem codziennej świadomości (Beta), a śnieniem (Theta). Umysł wycisza się, otwiera się na wyobraźnię, sferę kreatywności i podświadomości. Jest to stan głębokiego odpoczynku dla naszego mózgu. 

Dlatego też swoją jogę nazywam Mind-Jogą, jogą dla ciała i umysłu. Moja praktyka nie ma poziomu. Zapraszam osoby początkujące oraz te, które praktykują nieco dłużej. Proponuję wiele modyfikacji pozycji, w których każdy poczuje swoje ciało wedle swoich możliwości. Najbardziej zależy mi na dobrej atmosferze i na tym, aby uczniowie po zakończeniu zajęć czuli się po prostu dobrze ze sobą i swoim ciałem, by na ich twarzach zawitał uśmiech, a w głowach spokój. Często powtarzam: Podziękuj sobie, że stanąłeś/ęłaś dziś na macie – bo już samo to jest niezwykłym prezentem dla siebie samego.”

2.png
5.png
6.png
bottom of page