top of page

pt., 08 gru

|

Godz. 19.00

Nie kocham mojego syna

Reż. Rafał Pyka

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Nie kocham mojego syna
Nie kocham mojego syna

Czas i lokalizacja

08 gru 2023, 19:30 – 20:30

Godz. 19.00, TEATR NOWE FORMY, Zakroczymska 11, 00-225 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

Antek, 10-letni chłopiec, pada ofiarą przemocy ze strony rówieśników. Powodem jest jego plecak z fioletowym jednorożcem, ulubionym bohaterem kreskówki „My little Pony”. Dyskryminacja chłopca staje się wierzchołkiem góry lodowej i początkiem rodzinnych dramatów. Rodzice stają przed trudnym wyborem - respektować indywidualność chłopca i przyznać, że różni się od rówieśników, czy ulec presji środowiska i ochronić syna przed konsekwencjami łamania norm społecznych.

Małżeństwo zostaje uwikłane w wielowymiarowy dylemat pełen zmartwień o syna, przeszkód ze strony dyrekcji szkoły, niechęci nauczycieli usiłujących obwiniać ich za sytuację dziecka, a także wzajemnych kłamstw i manipulacji. Matka, za wszelką cenę pragnie chronić chłopca i ulega presji otoczenia. Dla ojca nadrzędna jest indywidualność syna.

A ty? Jak postąpiłbyś na miejscu rodziców? Na to pytanie musisz odpowiedzieć natychmiast. Przyszłość dziecka i jego życie nie może pozostać w zawieszeniu. Konflikt rodziców staje się początkiem rodzinnej tragedii i zaczynem szeregu ważnych pytań dotyczących dyktatu społecznych wzorców, szkolnej przemocy, opresji względem odmienności, a także wszechobecnej agresji, nietolerancji i nienawiści.

Po spektaklu odbędzie się warsztat "Sztuka pomocy", podczas którego podejmiemy dyskusję na temat problemów mentalnych i psychicznych dzieci oraz młodzieży. Porozmawiamy o możliwościach radzenia sobie w podobnych sytuacjach, wspierających narzędziach oraz miejscach oferujących pomoc. "Sztuka pomocy" jest kompatybilną częścią wydarzenia oraz kontynuacją podejmowanej tematyki.

Autor - Paco Bezerra

(Prawa Autorskie Autora do w/w sztuki reprezentuje Agencja ADiT)

Reżyseria - Rafał Pyka

Asystentka reżysera - Marta Gierzyńska

Tłumaczenie - Fundacja Nowe Formy

Obsada:

Magdalena Wojtacha

Radosław Jamroż

oraz Gość Specjalny

Scenografia - Katarzyna Hampel

Kostiumy - Magdalena Wojtacha

Realizacja świateł - Damian Białorudzki

Muzyka - Michał Ostrowski

Grafika i animacje - Jakub Kałka, Arek Rekita, Szymon Król

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu Biura Kultury m.st. Warszawa. Dziękujemy za zaufanie i okazane wsparcie!

Bilety

  • Nie kocham mojego syna

    reż. Rafał Pyka

    0,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page