top of page
Wesela
Kotwica 1

STUDIUM

Rekrutacja

REKRUTACJA

Uczniowie autora programu studiują bądź są już absolwentami WSZYSTKICH wydziałów aktorstwa dramatycznego w kraju, a także University of the Arts w Londynie i Royal Birmingham Conservatorie! Ucz się od najlepszych!

 

Rozpoczęliśmy rekrutacje do Integralnego Studium Aktorskiego przy Teatrze Nowe Formy.

Na zgłoszenia czekamy do 27.08.2023

Do 13.08.2023 nie obowiązuje opłata rekrutacyjna.

Po 13.08.2023 obowiązuje opłata rekrutacyjna w wysokości 300 zł.

Idea ISA

IDEA ISA

Integralne Studium Aktorskie realizuje autorski programem nauczania, który jako pierwszy w Europie łączy przestrzeń sztuki z Terapią Uważności, Teorią Integralną oraz Porozumieniem Bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga. Nasze nowatorskie podejście do edukacji teatralnej wyróżnia nas na tle polskich praktyków, a Integralny program nauczania staje się początkiem zmian w podejściu pedagogicznym i ewolucji ogólnopolskiego systemu kształcenia artystycznego.

Kurs został przygotowany przez zawodowców i praktyków polskich scen, artystów teatru, reżyserów oraz pedagogów, przy udziale psychoterapeutów oraz badaczy filozofii i psychologii. Wyróżnia nas integralne podejście do edukacji artystycznej, które łączy rozwój praktyczny i zawodowy z podejściem holistycznym, mentalnym, psychologicznym, emocjonalnym oraz etycznym. Program uwzględnia również warsztaty zintegrowanego procesu rozwoju oparte o psychoterapię Gestalt, praktykę Mindfulness, jogę, a także MBSR – technikę redukcji stresu poprzez medytację uważności.

Zgodnie z najnowszymi badaniami  u ponad połowy młodych ludzi występują zaburzenia depresyjne, zaburzenia snu, myśli samobójcze, zaburzenia lękowe czy zaburzenia odżywiania. Wobec tych statystyk zwrócenie uwagi na powyższe problemy w kształceniu artystycznym i aktorskim wydaje się szczególnie uzasadnione. W zakresie problemów natury psychologicznej i emocjonalnej współpracujemy z wykwalifikowaną i profesjonalną kadrą specjalistów. Czuwają oni nad naszymi słuchaczami i służą pomocą nie tylko w razie zaistnienia takiej potrzeby - prowadzą warsztaty i zajęcia samopomocowe i samoregulujące wpisane na stałe w program naszego nauczania. Integralne Studium Aktorskie zakłada równoległy rozwój artystyczny z rozwojem emocjonalnym i mentalnym.

Screenshot_20230711_183548_Gallery.jpg

PROFESJONALNA KADRA

Nasi pedagodzy to doświadczeni  reżyserzy, aktorzy i pedagodzy Teatru. Wśród naszych byłych 

uczniów znajdują się absolwenci

i studenci wszystkich wydziałów 

aktorstwa dramatycznego w kraju oraz University of the Arts 

w Londynie i Royal Birmingham Conservatoire.

Screenshot_20230711_182958_Gallery.jpg

DOBROSTAN PSYCHICZNY

Program nauczania aktorstwa 

rozszerzyliśmy o zajęcia

z psychologami oraz terapeutami uważności. Zadbamy o Twoja pewność 

siebie, spokój i rozwój mentalny.

Screenshot_20230711_183214_Gallery.jpg

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY

Nauczysz się rozpoznawania swoich potrzeb oraz stawiania granic. Pomoże Ci to na niełatwej ścieżce zawodu, który wybrałaś 

i wybrałeś. Szkoła 

i scena nie musi wzbudzać Twojego lęku.

Program

PROGRAM

Słuchacze obu grup Integralnego Studium Aktorskiego pracują pod okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej w ramach trzech filarów rzemiosła: aktorstwo, umuzykalnienie oraz praca z ciałem. Dodatkowy, czwarty filar, to zajęcia w ramach Zjazdów Integralnych, które łączą rozwój artystyczny z mentalnym, wyróżniając tym samym program nauczania ISA na tle całej europejskiej edukacji artystycznej.

Terminy
1.png

TERMINY I SPOSÓB FUNKCJONOWANIA ISA

Integralne Studium Aktorskie realizuje proces edukacyjny

w dwóch grupach. Grupy pracują weekendowo (sobota i niedziela)

w godzinach 9:00 - 16:00 w systemie wymiennym.

 

Grupa I - grupa dla słuchaczy od 16 roku życia, planujących egzaminy na wyższe uczelnie teatralne lub egzamin eksternistyczny ZASP. Wykładowcy ISA to osoby mające doświadczenie w pracy nad procesami rekrutacyjnymi do szkół teatralnych. Proces edukacji grupy przygotowującej do egzaminów zostanie zakończony uzyskaniem pełnego repertuaru oraz egzaminem końcowym.

Grupa II - grupa nazywana otwartą, to przestrzeń dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać pasję aktorską oraz połączyć rozwój artystyczny

z mentalnym. Skierowana do osób powyżej 18 roku życia. Program charakteryzuje się zwiększoną liczbą zajęć ze scen dialogowych oraz pracą nad rolą.

Studenci grupy otwartej edukację w ISA kończą przygotowaniem profesjonalnego słuchowiska radiowego pod kierownictwem Sylwii Krawiec.

Pełny, 10-miesięczny proces edukacyjny to 44 zjazdy, czyli 308h zajęć!

2.png
ZESPÓŁ

ZESPÓŁ

CZESNE

Pełny, 10-miesięczny kurs to koszt 8900 zł. W ramach ISA odbędą się 44 zjazdy, a w ich trakcie aż 308 godzin zajęć. To tylko ok. 29 zł za godzinę!

Płatność w systemie ratalnym, w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Przy wyborze płatności w dwóch ratach otrzymasz 2 godziny indywidualnych, bezpłatnych zajęć z wybranym specjalistą ISA o wartości 300 złotych. Przy opłacie z góry za cały kurs otrzymasz aż 5 indywidualnych, bezpłatnych godzin zajęć z wybranym nauczycielem, których koszt to 750 zł. Otrzymasz je GRATIS!

10 MIESIĘCY

44 ZJAZDY = 308H

29 ZŁ/H

Czesne
rekomendacje

REKOMENDACJE

Teatr Nowe Formy i Integralne Studium aktorskie to magiczne miejsce i jestem prawie pewna, że w całej Europie drugiego takiego nie znajdziecie. Wierzcie mi na słowo, że jeżeli tutaj przyjdziecie i im zaufacie to sukces jest murowany i przy okazji zmienicie dużo w swojej głowie.
Chciałabym Wam polecić cała ekipę Nowych Form. To miejsce, w którym nauczyłam się ogromnie dużo ale przede wszystkim zadbałam o swój dobrostan i otworzyła się moja głowa.
Chciałabym Wam polecić cała ekipę Nowych Form. To miejsce, w którym nauczyłam się ogromnie dużo ale przede wszystkim zadbałam o swój dobrostan i otworzyła się moja głowa.

Rekomendacje naszych uczniów

Rekomendacje naszych uczniów

Rekomendacje naszych uczniów
Wyszukaj film...
Integralne Studium Aktorskie

Integralne Studium Aktorskie

02:54
Odtwórz Wideo
Ada Woźniewicz

Ada Woźniewicz

01:08
Odtwórz Wideo
Kamil Żebrowski

Kamil Żebrowski

00:58
Odtwórz Wideo
Katarzyna Kossak

Katarzyna Kossak

01:56
Odtwórz Wideo
stypendium

UZYSKAJ STYPENDIUM

FUNDACJA NOWE FORMY KAŻDEGO ROKU SFINANSUJE DWA STYPENDIA DLA MŁODZIEŻY Z PLACÓWEK OPIEKUŃCZYCH

I DOMÓW DZIECKA!

 

Jeśli jesteś wychowankiem placówki opiekuńczej lub domu dziecka, pragniesz zostać aktorem, artystą, bądź po prostu marzysz o rozwoju poprzez sztukę - NAPISZ DO NAS, ODEZWIJ SIĘ, ODWIEDŹ NAS W NASZYM TEATRZE! 

 

Środowisko ekonomicznie i finansowo utrudniające realizację marzeń, nie musi Cię z nich wykluczać! Nie martw się - JESTEŚMY TU DLA CIEBIE i rozumiemy trudną życiową sytuację, przez którą nie możesz pozwolić sobie na sfinansowanie profesjonalnego przygotowania do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne. 

Każdego roku dwie osoby z placówek opiekuńczych lub domów dziecka zasilą grono słuchaczy Integralnego Studium Aktorskiego, by na równych warunkach móc rozwijać swój talent i walczyć o marzenia!

Projekt bez tytułu (5).png
bottom of page